IMG 20240130 105520
Ανακοινώσεις Εκδηλώσεις

Βασιλόπιτα για μαθητές και καθηγητές

Την Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2024, ημέρα της εορτής των Τριών Ιεραρχών, οι μαθητές του 7ου Γυμνασίου Ξάνθης εκκλησιάστηκαν στον Ιερό Ναό Αγίων Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης ενώ η σημαιοφόρος και οι παραστάτριες της Γ’ Γυμνασίου συνοδεία της Διευθύντριας κας Καρατζόγλου παρακολούθησαν τη Λειτουργία στον Ιερό Ναό της Του Θεού Σοφίας και στη συνέχεια παραβρέθηκαν και στη δεξίωση που ακολούθησε.

Με την επιστροφή στο σχολείο, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 7ου Γυμνασίου Ξάνθης μερίμνησε ώστε να μοιραστούν ατομικά “βασιλοπιτάκια” σε κάθε μαθητή και να ολοκληρωθεί με επιτυχία η κοπή της βασιλόπιττας για το Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου. Οι τυχεροί μαθητές και ο τυχερός εκπαιδευτικός που έτυχαν το φλουρί παρέλαβαν από τη Διευθύντρια το δώρο τους, ευγενική προσφορά από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.